Ślubowanie uczniów klasy I

Dnia 30 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klasy 1. Zanim jednak dzieci zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności.

Następnie w  niezwykle podniosłej atmosferze, przed flagą Polski, pierwszaki ślubowały być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Marta Magier dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów naszej szkoły.

Dowodem tego wydarzenia było wręczenie dzieciom dyplomów pasowania na ucznia przez panią dyrektor oraz drobnych upominków przez wychowawczynię Bożenę Kwiatkowską. Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia.
Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.
Najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.