Andrzejki 2023 w naszej szkole

30 listopada 2023 r. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: panią Magdaleną Małysz oraz panią Agnieszką Celińską zorganizował imprezę andrzejkową dla całej społeczności uczniowskiej. Była to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie źródło szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.

Tego dnia po zajęciach lekcyjnych sala gimnastyczna została zamieniona w „salę wróżb”. Katalog przepowiedni był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością losował bilecik, aby odczytać imię swojej sympatii, zawód oraz co go czeka w przyszłości. Przepowiednie dostarczyły dzieciom wiele śmiechu i radości. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Wszyscy wesoło się bawili, a humory dopisywały. Po wróżbach uczniowie udali się do swoich klas na przepyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Następną atrakcją imprezy andrzejkowej była foto-budka. Uczniowie mieli możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć, mając do dyspozycji różne gadżety, takie jak: kapelusze, peruki, śmieszne okulary, itp. W zamian za zdjęcia uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele wrzucali pieniądze do puszki, by wesprzeć akcję charytatywną „Ile waży św. Mikołaj?”. Celem tej akcji jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie.

Gdy wszyscy chętni mieli już pamiątkowe zdjęcia, to dyskoteka andrzejkowa rozkręciła się na dobre. Dzieci wraz ze swoimi opiekunami tańczyły i bawiły się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Uczniowie klasy siódmej zadbali o oprawę muzyczną imprezy. Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.