Zabawa choinkowa 2019

Karnawał to czas balów i zabaw. Dzieci uwielbiają takie wydarzenia i czekają na nie z zapartym tchem. W sobotnie popołudnie 26 stycznia 2019 r. w naszej szkole o godz. 13:00 rozpoczęła się zabawa karnawałowa. Uczniowie przybyli wraz z rodzicami, rodzeństwem i znajomymi. Swoją obecnością zaszczycili nas goście: Ks. Proboszcz Jerzy Koma, Wójt Gminy Żółkiewka Pan Jacek Lis, Przewodniczący Rady Gminy Żółkiewka Pan Marian Kania, Radna Rady Gminy Żółkiewka Pani Halina Gontarz.

Tę wspaniałą zabawę rozpoczęliśmy przedstawieniem pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Przedstawienie zostało przygotowane w ramach pracy koła teatralnego „Tremo” pod kierunkiem pani Marii Koprucha. Wystrój sali i rekwizyty przygotowała pani Renata Rząd.

Uczniowie z klasy V i VI byli przebrani w stroje ulubionych postaci z bajki. Dzięki kostiumowym – klasycznym strojom księżniczki, złej macochy i krasnoludków ulubiona baśń stała się rzeczywistością. Jak wiemy bajka kończy się weselem, które trwało siedem dni i siedem nocy. W królestwie znowu zapanowało szczęście i radość. A myśmy tam byli i świetnie się bawili. Tegoroczny cel zabawy karnawałowej został osiągnięty. Był to rzeczywiście czas kształcenia umiejętności wspólnej zabawy. Mieliśmy możliwość rozwijania życzliwych i pozytywnych relacji w grupie. Dobra współpraca przyniosła owoce. Na zakończenie przedstawienia dzieci zostały obdarowane gromkimi brawami.

W trakcie uroczystości wszyscy zebrani mogli podziwiać występ młodych artystów: Daniela Zdybla, Małgorzaty Chwałek i Diany Zdybel, którzy zaśpiewali kolędy i pastorałki.

Po części artystycznej Pani Dyrektor Marta Magier złożyła wszystkim obecnym życzenia noworoczne. Następnie Przewodniczący Rady Gminy Żółkiewka Pan Marian Kania i Wójt Gminy Żółkiewka Pan Jacek Lis podziękowali za zaproszenie i złożyli noworoczne życzenia dyrekcji szkoły, nauczycielom, uczniom i rodzicom. Obdarowali oni także dzieci słodkościami. Dziękujemy rodzicom, którzy przygotowali poczęstunek dla naszych gości i uczniów. O godz. 17:30 przybył do naszej szkoły z workiem prezentów św. Mikołaj. Radości nie było końca. Choinka noworoczna w 2019 roku w naszej szkole to był czas wspaniałej, fantastycznej i pełnej humoru zabawy!