Sprzątamy dla Polski

4 października 2023 roku, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w VI edycji akcji #SprzątamyDlaPolski#. Jak co roku akcja została objęta honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Głównym celem akcji jest zachęcanie do wspólnego działania na rzecz poszanowania środowiska oraz budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej naszych uczniów. Na tegoroczną jesienną akcję wybraliśmy teren zielony, który znajduje się wokół szkoły. Uczestnicy podczas sprzątania zostali zaopatrzeni w worki na śmieci oraz rękawice ochronne. Mimo braku słonecznej pogody uczniowie klas I – IV wraz z opiekunami: Anną Chmura, Bożeną Kwiatkowską , Marią Koprucha oraz Agnieszką Celińską bardzo sprawnie przeprowadzili akcję.

Jesteśmy dumni z przeprowadzonej akcji. Widzimy, że dzieci chcą żyć w zgodzie ze sobą i naturą.