Niezwykły magik Walduś w naszej szkole

Dnia 10 października 2016 r. o godz. 7:30 uczniów naszej szkoły odwiedził cudowny i niesamowity clown Walduś. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 0-VI. Celem nowego programu: „Myślenie +Słuchanie + Patrzenie = Nauka! To wszystko nie boli – tylko ułatwia życie!”, była wyjątkowa i skuteczna terapia śmiechem, zabawą oraz magią. Pozwoliła ona naszym uczniom poprzez zmysł dotyku, słuchu, wzroku i myślenia doskonale się uczyć i bawić.

Połączenie wiedzy ze śmiesznym, kolorowym wyglądem Waldusia, stosującego różne atrakcyjne formy działań, bardzo ułatwiły kontakt emocjonalny organizatora z uczniami. Pomysłowe rekwizyty, muzyka, zabawki, pomagały dzieciom chętnie i z entuzjazmem podejmować wyzwania, stawiając czoło pozytywnym konkurencjom. Clown poprzez wesołą iluzję zwracał uwagę na to, jak ważne jest w życiu uważne patrzenie, słuchanie i myślenie. Podczas mistrzowskich pokazów clown czarował, uczył i rozbawiał swoimi magicznymi umiejętnościami. Zapraszał uczniów, którzy wspólnie z nim pokazywali śmieszne scenki. Każdy uczeń za odwagę otrzymywał słodką nagrodę. Zabawa była wspaniała! Wszyscy z dużym zainteresowaniem podziwiali komiczne sztuczki i wesołe scenki przygotowane przez zaproszonego gościa. Artysta swoim występem oczarował wszystkich zebranych. Dziękujemy clownowi Waldusiowi za bardzo interesujący program. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś nas odwiedzi.

Z pewnością możemy stwierdzić, że będzie nam się lżej i radośniej żyło i uczyło w naszej szkole.