Wyjazd do teatru

18 października 2017 r. uczniowie klas 0 – IV udali się do Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie na przedstawienie pt. „Anioł za lodówką”. Opiekunami grupy były panie: Anna Chmura, Magdalena Małysz, Maria Koprucha, Bożena Kwiatkowska i Renata Rząd. Do Lublina dotarliśmy szczęśliwie. Spektakl rozpoczął się o godz. 11.30. Reżyserem przedstawienia był Daniel Arbaczewski, scenariusz opracowała Grażyna Lutosławska, scenografię przygotował Amir Genislaw, muzykę skomponował Rafał Rozmus, wizualizację utworzył Bogusław Beniu Byrski.

Akcja rozgrywa się w jednej z lubelskich kamienic, gdzie na dachu znajduje się kamienny chłopiec i dwa potwory. W tej samej kamienicy mieszka przymusowo anioł, który kryje się za lodówką. Odleci wtedy, gdy odzyska swoją aureolę. W domu przebywają jeszcze Mama, Tata, Agata i Kot. Nastoletnia Agata pragnie, by wszyscy byli szczęśliwi, ale nie wie, jak znaleźć na to receptę. W tym samym domu, ale w innym wymiarze mieszka też żydowska rodzina: Sara, Mame i Tate. Żeby zmienić wymiar, trzeba wsłuchać się w bicie zegara. Odgłosy, szmery i szelesty codziennego życia przeplatają się z odgłosami odwiecznej walki dobra ze złem.

Spektakl dostarczył dzieciom wiele ciekawych wrażeń. Na koniec zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć.