Pielgrzymka do Częstochowy

Dzieci z klasy III naszej szkoły wraz z rodzicami wyruszyły dnia 20 czerwca 2017 roku o godz. 06:00 spod Kościoła Parafialnego w Chłaniowie do duchowej stolicy Polski – Jasnej Góry. Pielgrzymce przewodniczył Proboszcz Parafii Ksiądz Jerzy Koma. Obecne były również panie: Anna Chmura, Renata Rząd, Ewa Kniaź – Pawelczyk. Pielgrzymka miała charakter dziękczynny za dar przyjęcia Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Głównym punktem pielgrzymki była wspólna Msza Święta w kaplicy NMP z udziałem dzieci z różnych zakątków Polski. Następnie zwiedzaliśmy Jasną Górę. Potem mieliśmy czas dla siebie. Każdy spędził go na swój sposób – niektórzy poszli na ciepły posiłek, inni poświęcili czas na zakup pamiątek, a jeszcze inni na modlitwę. O godz. 21:00 ponownie udaliśmy się przed obraz Matki Bożej Częstochowskiej na Apel Jasnogórski. Po Apelu wyruszyliśmy w drogę powrotną. Mimo upalnej pogody i wielu godzin spędzonych w autokarze, atmosfera na pielgrzymce była pełna radości i zadowolenia.