„Dla Niepodległej” – wyjście do lasu, pieśni patriotyczne przy ognisku i bieg młodych patriotów

19 września 2018 roku w ramach obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę nasza szkoła zorganizowała wyjście do lasu. W naszym szkolnym święcie uczestniczyli uczniowie klas od zerowej do ósmej. Wielką niespodziankę sprawiła wszystkim piękna, jesienna pogoda. Po dotarciu na wyznaczone miejsce wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami przygotowywali ognisko. Następnie każdy w płomieniach ognia piekł kiełbaski, ziemniaki i jabłka. Przy ognisku własne wypieki smakowały znakomicie. Kolejną atrakcją był bieg młodych patriotów przygotowany przez panie: Ewę Kniaź- Pawelczyk, Bożenę Kwiatkowską i Dorotę Kiełbasa. W biegu tym uczestniczyły dwie grupy wiekowe dzieci. Pierwsza grupa to uczniowie klas: 0- III, druga IV – VIII. Każdy uczestnik biegł trzymając w rękach biało – czerwoną chorągiewkę – symbol czystości, odwagi i męstwa. Bieg pozbawiony był rywalizacji. Celem biegu młodych patriotów było budowanie postaw patriotycznych, w kształtowaniu których ważną funkcję spełniają nie tylko uroczystości szkolne, ale również zawody sportowe. Wyrazem patriotyzmu może być wysiłek fizyczny – kiedy trzeba dać coś z siebie z myślą o innych. Inną formą świętowania przy ognisku było śpiewanie pieśni patriotycznych. Pani Agnieszka Celińska grając na gitarze zachęcała, aby ze śpiewem na ustach poczuć jedność i radość z bycia Polakiem. Zwieńczeniem wspólnej wyprawy było malowanie twarzy pyłem pieczonych ziemniaków. W tej zabawie wszystkie dzieci wykazały się własną twórczością oraz fantazją. Czas minął w atmosferze pełnej radości i życzliwości. Wszyscy wrócili do szkoły w wyśmienitych humorach, pełni niezapomnianych przeżyć i nowych doświadczeń.