Wyjazd do kina na film pt. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”

W środę 12 września 2018 roku uczniowie klasy VI, VII i VIII wraz z opiekunami: ks. Jerzym Koma i Dorotą Kiełbasa wybrali się do Zamościa. Celem wyjazdu było obejrzenie filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” w kinie „Stylowy”. Film trwał prawie 100 minut, wyreżyserował go Denis Delić. Uczniowie byli zachwyceni obrazem. Film wzruszał ich do łez, niosąc jednocześnie istotne treści wychowawcze.

„Dywizjon 303. Historia prawdziwa” czerpie swoje inspiracje z bestsellerowej książki Arkadego Fiedlera, która relacjonuje walki polskich wybitnych lotników, którzy walczyli na ziemi brytyjskiej z przeważającymi siłami wroga. To prawdziwa historia wielkich asów przestworzy. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne.

W rolach głównych występują: Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Jan Wieczorkowski, Antoni Królikowski, Marcin Kwaśny, Krzysztof Kwiatkowski, Anna Prus i Cara Theobold.

Świetny film, piękne zdjęcia! Naprawdę warto było go obejrzeć. Niezdecydowani obiecali ochoczo sięgnąć po lekturę, bowiem obraz kinowy zachęcił ich do poznania losów tych wspaniałych Polaków.