Ślubowanie uczniów klasy I

6 listopada 2019 r. miało miejsce bardzo ważne wydarzenie – pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów naszej szkoły.

Uroczystość uświetnili przybyli goście: ksiądz proboszcz – Jerzy Koma, dyrektor szkoły – pani Marta Magier, rodzice oraz uczniowie z młodszych klas ze swoimi wychowawcami.

Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zanim nastąpiła podniosła chwila pasowania, uczniowie wykazali się swoimi umiejętnościami artystycznymi. Udowodnili, że potrafią śpiewać i recytować wiersze.

W dalszej części uroczystości pierwszoklasiści ślubowali na flagę państwową. Następnie każde dziecko zostało przyjęte przez panią dyrektor do grona braci uczniowskiej poprzez symboliczne dotknięcie dużym ołówkiem. Wychowawczyni wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy.

Na zakończenie uroczystości rodzice zorganizowali dla wszystkich uczestników słodki poczęstunek. Z pewnością ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.