„Ojczyzno moja” – 101. rocznica odzyskania niepodległości

Dnia 8 listopada 2019 r. o godz. 11:10 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. W tym roku przypada 101. rocznica odzyskania przez Polskę wolności. Dzień ten był również okazją, aby uczcić patrona naszej szkoły – Ofiary II Wojny Światowej. Na tę uroczystość został przygotowany program artystyczny przez koło teatralne „Tremo” pod kierunkiem pani Marii Koprucha. W przygotowaniu i wykonaniu dekoracji pomagała pani Renata Rząd. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie uczniowie wykonali montaż słowno – muzyczny, który przypominał trudne losy narodu polskiego na przestrzeni dziejów. Opiewał on patriotyzm i zrywy narodowowyzwoleńcze oraz znaczenie wolności narodu i człowieka. Wydobywał oraz uwydatnił to, co w życiu jest ważne i wartościowe. Przypominał o tym, że jesień 1918 roku to był jeden z najważniejszych momentów naszej narodowej historii. Przesłanie tych wydarzeń będzie zawsze aktualne dla kolejnych pokoleń Polaków, gdyż w każdej dobie będą musieli oni odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką wartość ma dla nich niepodległość, jak należy ją umacniać i chronić. W dalszej części spotkania pani dyrektor Marta Magier podziękowała uczniom i nauczycielom za bogatą w treść część artystyczną. W swoim przemówieniu podkreśliła, że patriotyzm to nie tylko miłość do Ojczyzny, to także szacunek do przeszłości i pamięć o bohaterach. Bądźmy wdzięczni tym, dzięki którym dziś możemy żyć w wolnej i niepodległej Polsce. Pani Dyrektor wypowiadając się na temat barw i symboli narodowych zachęcała, aby wszyscy ci, którzy czują się patriotami wywiesili biało – czerwoną flagę. Następnie w imieniu Pana Wójta Gminy Żółkiewka zaprosiła wszystkich na gminne obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W naszej szkole dzień ten był prawdziwym świętowaniem. Uroczystość ta pomogła nam razem cieszyć się z niepodległości naszej Ojczyzny.