Nasza Niepodległa – uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada 2017 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. W tym roku przypada 99. rocznica odzyskania przez Polskę wolności w 1918 roku, po 123 latach niewoli. Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy VI i VII pod kierunkiem pani Doroty Kiełbasa. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilę i wspominamy naszych przodków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Występujący w akademii uczniowie zaprezentowali się w strojach harcerskich. Uwagę przyciągała piękna dekoracja przygotowana przez panią Ewę Kniaź – Pawelczyk i panią Renatę Rząd. Uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. Na koniec pani dyrektor podziękowała artystom za występ, a także przypomniała zgromadzonym o tym, że nigdy nie należy zapominać o dziejach naszego kraju, polskiej tradycji, kulturze oraz w imieniu pana wójta zaprosiła uczniów, rodziców i nauczycieli na gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości.