Jasełka w Kościele parafialnym pw. św. Mateusza Apostoła w Chłaniowie

Dnia 6 stycznia 2018 roku w święto Trzech Króli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Chłaniowie przedstawili w Kościele parafialnym jasełka pt. Przyjdź Dzieciątko Jezus!  W bardzo interesujący sposób dzieci ukazały wydarzenia biblijne związane z narodzeniem Pana Jezusa. Wszyscy w pięknych strojach, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem odegrali swoje role. Na scenie pojawili się aniołowie, pasterze, paź, królewna i diabełki. Do Dzieciątka, Maryi i Józefa tradycyjnie przybyli Trzej Królowie.

Jasełka skłoniły nas do refleksji i zadumy nad naszym codziennym życiem. Dziękujemy Bogu za mądrość Trzech Mędrców, za naukę płynącą z ich wędrówki i za ich spotkanie z Nowonarodzonym. Tak jak oni, tak i my szukajmy prawdziwej drogi do Betlejem…

Na zakończenie Ksiądz Proboszcz Jerzy Koma podziękował uczniom i paniom Marii Koprucha i Renacie Rząd za pięknie przygotowane jasełka. Słowa wdzięczności skierował również do pani Dyrektor Marty Magier za zawsze życzliwe zaangażowanie szkoły we współpracę z Parafią. Szczególnie osoby starsze, cieszyły się dziećmi, które grając swoje role dzieliły się talentami i wysiłkiem swojej pracy z innymi. Parafianie obdarzyli wykonawców serdecznymi i gromkimi brawami.

Bardzo miłą niespodzianką był słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników od Pana Stanisława Krzysztonia. Życzymy, aby Bóg, który przyszedł do nas obdarzał wszystkich parafian swoimi łaskami, pokojem i  radością serca, zdrowiem i wszelkim dobrem. Niech Gwiazda Betlejemska rozświetli życia mrok, a błogosławieństwo Dzieciny niech towarzyszy wszystkim w każdym dniu Nowego Roku 2018!