79. rocznica pacyfikacji Władysławina i Chłaniowa

W niedzielę 23.07.2023 r. odbyła się uroczystość patriotyczno – religijna dla upamiętnienia 79. rocznicy pacyfikacji Chłaniowa i Władysławina. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. Św. Mateusza Apostoła w Chłaniowie. Poprowadzona została przez ks. proboszcza Jerzego Komę. Homilię wygłosił ks. Krzysztof Pietrzniak. Wszyscy parafianie i zaproszeni goście modlili się w intencji pomordowanych w lipcu 1944 roku. W wydarzeniu tym uczestniczyli także przedstawiciele władz lokalnych, kombatanci i mieszkańcy.

Po mszy św. odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Chłaniowie, pod kierunkiem pani Marii Kopruchy. Po montażu słowno- muzycznym głos zabrał Wójt Gminy Żółkiewka pan Jacek Lis oraz parlamentarzyści: pani Poseł Terasa Hałas i pan Senator Józef Zając. Następnie wszyscy uczestnicy udali się na miejscowy cmentarz, gdzie złożyli wieńce, zapalili znicze oraz oddali hołd ofiarom pacyfikacji.