Zawodowy strzał w 10!

28 listopada 2019 r. w Krasnostawskim Domu Kultury odbyła się giełda szkół – „Zawodowy strzał w 10!”. Uczestniczyło w niej 10 uczniów klasy VIII z naszej szkoły.

Celem wydarzenia było zachęcenie uczniów do podejmowania nauki w szkołach zawodowych (w technikach i w szkołach branżowych). Giełda szkół ma na celu pomoc absolwentom klas VIII w świadomym wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. Organizatorami tej imprezy byli: Lubelski Kurator Oświaty w Lublinie oraz Starosta Krasnostawski. Podczas spotkania zaprezentowały się szkoły z terenu powiatu krasnostawskiego oferujące kształcenie w technikach i szkołach branżowych. Uczniowie szkół przygotowali atrakcyjne stoiska zachęcając odwiedzających do wyboru przyszłego zawodu. Targi są częścią kampanii „Zawodowy Strzał w 10!”, która walczy ze stereotypami wyższości szkół ogólnych nad zawodowymi i promuje wartość praktycznych umiejętności w dalszym życiu.