Święty Mikołaj – czas dla miłości

Dnia 6 grudnia 2018 r. już od samego rana uczniowie naszej szkoły nasłuchiwali dźwięku dzwonka św. Mikołaja. O godz. 08:30 przybył do naszej szkoły niezwykły Gość. Byliśmy bardzo zaintrygowani niecodziennym wyglądem osoby przemierzającej szkolne korytarze. Każda klasa przywitała św. Mikołaja z radością i z uśmiechem na twarzy. Spotkanie ze św. Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze Dzieci powitały Gościa piosenką lub wierszem. Uczniowie obiecywali świętemu Biskupowi z Miry, że będą grzeczniejsze w domu i w szkole. Niezwykły Gość częstował cukierkami i życzył wszystkim samych dobrych dni. Spotkanie ze Świętym oraz upominki jak zawsze dały obdarowanym wiele radości. Miłym akcentem przebywania razem były wspólne zdjęcia.

Św. Mikołaj pozostaje dla nas kimś, kto zaprasza nas do bycia małym światełkiem, które nadal rozprasza mroki współczesnego egoizmu. Czynił On dobro czerpiąc moc z serca. Co dzisiaj wiemy o św. Mikołaju? Prawie nic. Tylko tyle, że czynił wiele dobra. Pomagał ludziom w potrzebie i czynił to zawsze ochoczo i anonimowo. Bez rozgłosu. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i wychowawcom za każde dobro czynione bezinteresownie.