Sprzątamy dla Polski

W piątek 21 kwietnia 2023 roku nasi uczniowie wzięli udział w V ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski”. Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Edukacja ekologiczna i budowanie przyjaznych przyrodzie nawyków powinny rozpoczynać się jak najwcześniej. Już uczniowie nauczania początkowego wiedzą, że nadmiar odpadów zwłaszcza tych, które nie są poddane recyklingowi, poważnie zanieczyszcza środowisko.

Większość towarów, które kupujemy w sklepach, jest wykonana z plastiku, szkła, papieru oraz aluminium i innych metali, czyli tworzyw, które możemy ponownie wykorzystać. Posegregowane odpady przestają być śmieciem – stają się wartościowym surowcem.

Od najmłodszych lat chcemy kształtować świadomość ekologiczną oraz budować poczucie odpowiedzialności za to, w jakiej kondycji będzie nasza planeta w przyszłości.

Cieszymy się, że coraz mniej śmieci odnajdujemy wokół szkoły. Pamiętajmy jednak, że jeśli my sami dorośli damy dobry przykład segregacji w naszych domach, to o przyszłość nie musimy się lękać…