Przedstawienie pt. „Santa Claus”

20 grudnia 2023 r. w naszej szkole odbyło się krótkie przedstawienie świąteczne w języku angielskim pt. „Santa Claus”, w którym brali udział uczniowie klasy VII i uczennica klasy IV. Uczniowie zostali przygotowani przez nauczycielkę języka angielskiego, panią Magdalenę Małysz, która wykonała też przepiękne dekoracje.

Na początek nasi młodzi aktorzy zaśpiewali piosenkę pt. „Jingle bells”. Następnie brat i dwie siostry usiedli przy kominku i pisali listy do św. Mikołaja o tym, co chcieliby dostać: dwa małe kotki (ang. two kittens), czerwoną piłkę (a red ball) oraz klocki Lego (Lego blocks). Niestety św. Mikołaj (Santa Claus) przez nieuwagę przewrócił kubek z herbatą na te listy i źle je odczytał. Następnie poprosił swojego pomocnika Elfa o przygotowanie paczek, a potem zaniósł prezenty dzieciom. W rezultacie rodzeństwo dostało niewłaściwe prezenty pod choinkę: rękawiczki (two mittens), czerwoną miskę (a red bowl) oraz żółte skarpety (yellow socks), co bardzo ich rozczarowało. Jednocześnie dzieci były świadome tego, że św. Mikołaj ma dużo pracy i postanowiły, że pomogą komuś w potrzebie. Spotkały biedną i zmarzniętą dziewczynkę, która była bardzo głodna. Rodzeństwo podarowało jej nietrafione prezenty od św. Mikołaja i chwilę się z nią pobawiły śniegiem. Św. Mikołaj, który wszystko widział z ukrycia, zrozumiał swoją pomyłkę i podarował rodzeństwu nowe prezenty, tym razem te, o których marzyły. Na koniec przedstawienia uczniowie zaśpiewali piosenkę świąteczną pt. „We wish you a Merry Christmas”.

Po przedstawieniu uczniowie oraz nauczyciele wrzucali pieniądze do puszki, by wesprzeć akcję charytatywną „Ile waży św. Mikołaj?”. Celem tej akcji jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie.