Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Angielski jest Fun-tastyczny”

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Angielski jest Fun-tastyczny” dzieci z naszej szkoły wykonały już trzecie zadanie pt. „Bajkowe czary mary”. 30 listopada na lekcji języka angielskiego uczniowie klasy trzeciej oglądali bajki anglojęzyczne, takie jak: Peppa Pig („Świnka Peppa”) oraz Curious George („Ciekawski George”). Następnie dzieci wykonały ilustracje do wybranej bajki.

Oglądanie bajek i filmów w języku angielskim jest ważną częścią uzupełniającą naukę języka. Dziecko osłuchuje się z językiem oraz różnymi akcentami lektorów anglojęzycznych, poznaje całe zwroty osadzone w kontekście, nacechowane emocjami. Dzięki tej metodzie dziecko nabywa sprawność w rozumieniu i poszerza zakres słownictwa. Dlatego warto oglądać bajki i filmy anglojęzyczne.