Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Angielski jest fun-tastyczny!”

W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Angielski jest fun-tastyczny!”. Projekt realizowany jest od 26 września 2023 roku do 31 maja 2024 roku. Udział w projekcie jest bezpłatny. Głównym celem projektu jest pokazanie uczniom jak ważna w naszych czasach jest znajomość języka angielskiego, rozbudzenie zainteresowania krajami anglojęzycznymi oraz zapoznanie dzieci i nauczycieli z ideą dwujęzycznego nauczania.

Koordynatorem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Angielski jest fun-tastyczny!” w naszej szkole jest pani Magdalena Małysz, nauczyciel języka angielskiego. W ramach projektu dzieci z klasy II i III wykonują na zajęciach języka angielskiego zadania związane z językiem i kulturą Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych. Uczniowie wraz z nauczycielem muszą zrealizować minimum 6 zadań z podanej listy i udokumentować ich realizację poprzez umieszczenie zdjęć lub video w grupie projektowej Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Angielski jest fun-tastyczny!” na Facebooku. W czerwcu 2024 roku uczniowie, nauczyciel koordynujący projekt oraz szkoła otrzymają certyfikaty uczestnictwa w projekcie.

28 października 2023 r. uczniowie naszej szkoły zrealizowali drugie zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Angielski jest fun-tastyczny!”. Na zajęciach języka angielskiego dzieci z klasy II i III wykonali karty pracy „All about me” (czyli „wszystko o mnie”). Uczniom bardzo spodobała się taka forma zajęć i już nie mogą się doczekać kolejnego zadania związanego z językiem i kulturą Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych.