Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w naszej szkole

Nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie Narodowe Czytanie, które organizowane jest corocznie przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od 2012 roku. W tym roku cała Polska czytała „Wesele” – dramat w trzech aktach – najsłynniejszy utwór Stanisława Wyspiańskiego. Uczniowie klasy V, VI i VII zgromadzili się 5 września 2017 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Chłaniowie na wspólnym czytaniu. W spotkaniu wzięły udział p. Agnieszka Celińska i Dorota Kiełbasa.

Na początku spotkania odczytano fragmenty listu Prezydenta Polski, który zapraszał wszystkich Polaków do wspólnego czytania wielkich dzieł literatury polskiej. Następnie przedstawiona została sylwetka S. Wyspiańskiego. Uczniowie klasy VI i VII odczytali fragmenty dzieła. W postacie dramatu doskonale wcielili się czytający, o czym świadczyły gromkie brawa publiczności.

Postanowiliśmy już zawsze uczestniczyć w tej pięknej akcji.