Andrzejki

W czwartek 24 listopada 2022 r. Samorząd Uczniowski zorganizował andrzejki dla całej społeczności uczniowskiej. Jest to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie źródło szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Był to dzień tajemniczych zabaw, połączony z tańcem. W tym dniu sala gimnastyczna została zamieniona w „salę wróżb”. Uczniowie klasy ósmej zadbali o oprawę muzyczną. Katalog przepowiedni był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością losował bilecik, aby odczytać imię swojej sympatii, zawód i miejsce w przyszłości. Przepowiednie dostarczyły dzieciom wiele śmiechu i radości. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Wszyscy wesoło się bawili, a humory dopisywały.