Wycieczka do ZOO

31.05.2019 r. dzieci z klas 0 – VI odwiedziły Ogród Zoologiczny w Zamościu pod opieką swoich wychowawczyń: B. Kwiatkowskiej, A. Chmury, M Koprucha, E. Kniaź – Pawelczyk, R. Rząd i A. Celińskiej. Przed wyjazdem zostały omówione zasady bezpiecznego podróżowania i zachowania w czasie wycieczki.

Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Maj jest już ciepłym miesiącem i wszyscy mieszkańcy zoo byli na wybiegach.

Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Podczas zwiedzania znalazł się też czas na spożycie drugiego śniadania, chwilę odpoczynku i napawanie się widokiem malowniczego terenu, a także zabawy na placu zabaw.

Wspólnie spędzone godziny sprzyjały wzajemnej integracji w sympatycznej i miłej atmosferze. Czas wycieczki został spędzony intensywnie, wszyscy mogli liczyć na wzajemną pomoc, która była nieoceniona. Wspólne zwiedzanie zoo sprzyjało rozmowom, wymianie doświadczeń, obserwacji dzieci i ich zachowań w nowym miejscu.

W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory – wzajemnie dzieliły się one wrażeniami z wycieczki.