Byliśmy w kinie!

W piątek 1 marca 2024 roku uczniowie klas IV – VIII wraz z opiekunkami: Dorotą Kiełbasą, Aliną Harasim, Agnieszką Celińską i Ewą Kniaź – Pawelczyk wybrali się do Zamościa. Celem wyjazdu było obejrzenie filmu „Emma i czarny jaguar” w kinie „Stylowy”. Film trwał 110 minut, wyreżyserował go Gilles de Maistre.

Twórcy światowych przebojów „Mia i biały lew” oraz „Wilk, lew i ja”, które w samej tylko Polsce obejrzało blisko 700 000 widzów, powrócili z nową, fascynującą opowieścią o przyjaźni dzieci i wspaniałych zwierząt. Ich najnowsze dzieło to pasjonująca wyprawa do serca Amazonii, gdzie w przepięknych okolicznościach przyrody rozkwita niezwykła znajomość dorastającej dziewczynki i czarnego jaguara. Połączeni zdumiewającą więzią przyjaciele, dadzą wszystkim niezapomnianą lekcję zaufania, szacunku i ekologii oraz pokażą, że przyszłość planety i ochrona dóbr naturalnych jest – jak nigdy – w naszych rękach.

Sympatyczna Emma dorasta w amazońskiej dżungli, mając za towarzysza przygód i zabaw Hope – małego czarnego jaguara. Niestety, ich piękna i zażyła relacja kończy się wraz z przeprowadzką dziewczynki do Nowego Jorku. Z dala od rodzinnych stron, Emma nie przestaje jednak marzyć o powrocie do deszczowych lasów i ukochanego zwierzaka. Mijają lata. Nastoletnia już Emma, która z czasem przyzwyczaiła się do życia w wielkim mieście, odkrywa, że amazońskiej puszczy zagrażają okrutni łowcy zwierząt. Nie wahając się ani chwili, dziewczynka wyrusza do krainy dzieciństwa, aby uratować swojego przyjaciela. Pomaga jej w tym przebojowa nauczycielka biologii – pani Anja. Razem zrobią wszystko, by odnaleźć Hope i ocalić jaguara przed tymi, którzy dla zysku nie zawahają się zniszczyć dzikiej przyrody.

W rolach głównych wystąpili: Lumi Pollack, Emily Bett Rickards, Wayne Charles Baker, Paul Greene, Amanda Ip, Kelly Hope Taylor. Uczniowie byli zachwyceni obrazem. Film wzruszał ich do łez, niosąc jednocześnie istotne treści wychowawcze.

Świetny film, piękne zdjęcia! Naprawdę warto było go obejrzeć.