„Ta, co nie zginęła” – uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 10 XI o godzinie 11:00 odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości przygotowana przez uczniów klasy IV, V i VI pod kierunkiem pani Doroty Kiełbasa opiekuna koła teatralnego „Tremo”.

Scenariusz obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W przystępny i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Dzieci z zainteresowaniem i w skupieniu oglądały i wysłuchały tej szczególnej lekcji historii. Starsi koledzy przybliżyli młodszym historię naszego kraju z czasów, gdy Polska utraciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Akademia spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem przez uczniów i nauczycieli. Na koniec pani dyrektor podziękowała artystom za występ, a także przypomniała zgromadzonym o tym, że nigdy nie należy zapominać o dziejach naszego kraju, polskiej tradycji, kulturze oraz w imieniu pana wójta zaprosiła uczniów, rodziców i nauczycieli na gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości.