Powitanie wiosny

Dnia 21 marca 2017 r. w naszej szkole powitaliśmy wiosnę. Z tej okazji uczniowie klasy III, IV, V i VI pod opieką pani Agnieszki Celińskiej i pani Magdaleny Małysz przygotowali przedstawienie ekologiczne pt. Dziś witamy wiosnę w lesie.

Całą inscenizację rozpoczął zając, który ogłosił zebranie na leśnej polanie. Podczas tego zebrania zwierzęta (zające, biedronka, pszczoła, motyl, ptak, wiewiórka i żaba) miały ustalić, co dalej robić. Mieszkańcy lasu byli bardzo zmartwieni tym, jak wyglądał ich las: „wszędzie brud i dzikie wysypiska śmieci”, a pani Wiosny wciąż nie było widać. Zwierzęta rozważały nawet wyprowadzkę z lasu. Wtedy usłyszały, że ktoś nadchodzi i się schowały. Na leśną polanę przyszły dzieci, które również zauważyły wielki nieporządek w lesie i były zaniepokojone tym, że nie widać nigdzie żadnych zwierząt. Dzieci postanowiły, że pozbierają wszystkie śmieci i je posegregują. Gdy skończyły sprzątać las, wszędzie zrobiło się pięknie i czyściutko. Wtedy wróciły zwierzęta zadowolone z takiego obrotu sprawy. Wreszcie pojawiła się też pani Wiosna we własnej osobie i przywitała się ze wszystkimi. Na koniec narrator opowiedział o tradycji topienia Marzanny.

Po przedstawieniu wszyscy uczniowie szkoły wraz z nauczycielami udali się na boisko szkolne, by spalić Marzannę i w ten sposób pożegnać wreszcie zimę.