„Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki,
lub gdy opowiadasz mi bajeczki.
Lubię, gdy na kolanach mnie sadzasz
i na każdą psotę zawsze się zgadzasz.
Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie,
po prostu kocham Cię ogromnie!”

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Dla Babć i Dziadków wnuczęta są radością życia, a dzieci wychowujące się w bliskości z najstarszym rodzinnym pokoleniem są szczęśliwsze. Zainteresowanie pełne miłości, troskliwości, chęć obdarowywania – wszystkie te starania i uczucia jakimi Dziadkowie, a w szczególności Babcie darzą dzieci, wzbogaca ich świat uczuć oraz buduje i rozwija świat wartości.

Z okazji ich święta dnia 18 lutego 2020 roku o godz. 11:00 dzieci z naszej szkoły wraz z wychowawczyniami: panią Bożeną Kwiatkowską i Marią Koprucha przygotowały program artystyczny. Na wstępie pani dyrektor Marta Magier przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. Następnie dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki z życzeniami i prezentowały swoje umiejętności taneczne. Z dumą oraz kręcącą się w oku łezką Dziadkowie oglądali występy swoich wnucząt. W przygotowanej części artystycznej dzieci dziękowały za cierpliwość, opiekę i czas, jaki im poświęcają oraz za ogrom bezinteresownej miłości i zrozumienia. Pod koniec przedstawienia uczniowie złożyli Dziadkom najlepsze życzenia i wręczyli laurki. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie na uroczystość. Szczególne podziękowania ślemy dla państwa Barbary i Henryka Szewczyków oraz Elżbiety i Mariana Kolanów, którzy ofiarowali słodkości dla wszystkich dzieci.

Dzień Babci i Dziadka to był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.