Święty Mikołaj – siewca dobroci

6 grudnia 2019 r. przybył do nas św. Mikołaj. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały w kierunku drzwi, nasłuchiwały kroków i dzwoneczków. W pewnej chwili, niespodziewanie pojawił się w drzwiach św. Mikołaj z nieodłącznym workiem prezentów na plecach. Przywdziany był w strój biskupi, na głowie miał mitrę, a w ręku pastorał. Wszyscy wyszli na spotkanie z tym niezwykłym Gościem, by zaprosić go do swoich klas. Swoją wizytę rozpoczął on od najmłodszych. Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność i obawę, ale przede wszystkim radość. Serce św. Mikołaja niewątpliwie odwzorowuje serce Boga. Przeżył  on swoje życie, czyniąc dobro. Stał się uosobieniem bezinteresownej miłości. Od wieków przynosił on ludziom nie tylko prezenty, ale pokój i dobro. W naszej szkole ten dzień był także dniem dobroci. Zawsze ten wspaniały święty przypomina nam, że moc do czynienia dobra czerpie się ze swego serca. Zachęca nas, aby być dobrym jak chleb, jak Bóg, który pragnie dla każdego z nas prawdziwego życia i szczęścia. Dobrze, że w Adwencie mamy zachętę, aby go naśladować czyniąc zawsze dobro, ochoczo i bez rozgłosu. Dziękujemy rodzicom i nauczycielom, że pomogli spełnić pragnienia naszych uczniów. Zdjęcia ze św. Mikołajem są wspaniałą pamiątką z tego spotkania. Mamy nadzieję, że ten niezwykły Gość odwiedzi nas również za rok!