Spotkanie zawodoznawcze

Dnia 04.06.2025 roku w ramach doradztwa zawodowego odbyło się spotkanie uczniów klasy ósmej z panią Eweliną Lachowicz i panią Edytą Nosek. Pani Ewelina jest nauczycielem w Szkole Podstawowej w Żółkiewce, ale zanim ukończyła studia, zdobywała doświadczenie zawodowe pracując w sklepie, restauracji oraz przedszkolu. Opowiedziała, na czym polega praca w każdym z tych miejsc, ile wysiłku trzeba włożyć, ale też, że ważna jest determinacja i konsekwencja w działaniu.

Pani Edyta przybliżyła tajniki zawodu fotografa. Uczniowie dowiedzieli się, jaka jest ścieżka edukacyjna oraz jakie potrzebne są predyspozycje i umiejętności do wykonywania tego zawodu. Każdy uczeń mógł z bliska przyjrzeć się profesjonalnemu aparatowi fotograficznemu, jak również spróbować samodzielnie wykonać zdjęcie takim aparatem. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, że podstawą pracy fotografa jest nie tylko pasja i talent, ale także ciężka praca, doświadczenie i doszkalanie.

Panie inspirowały swoimi opowieściami do podążania za marzeniami, rozwijania swoich pasji i nie przejmowania się trudnościami na drodze do celu. Serdecznie dziękujemy paniom za wizytę.