XXVII Gminny Festiwal Kolęd, Jasełek i Pastorałek

W niedzielne popołudnie 12 stycznia 2020 r. o godz. 13:00 odbył się w Gminnej Hali Sportowej w Żółkiewce XXVII Festiwal Kolęd, Jasełek i Pastorałek. Jak co roku organizacji festiwalu podjął się Ośrodek Kultury Samorządowej z Żółkiewki. Impreza skupiła dużą grupę kolędujących: dzieci, młodzież i dorosłych. Festiwal cieszy się od wielu lat dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszej gminy. Zaproszona publiczność podziwiała różne zespoły: wokalne, wokalno – instrumentalne, grupy kolędujące oraz solistów. Wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom artystyczny. Festiwal nie miał charakteru konkursu, ale był prezentacją jasełek oraz przeglądem polskich kolęd i pastorałek. Podstawowym jego celem było poznawanie bogatej polskiej tradycji kolędniczej, uwrażliwienie dzieci i młodych ludzi na piękno kolędowania w naszej gminie, budzenie i rozwijanie zainteresowań i umiejętności muzycznych, kształtowanie przynależności do środowiska lokalnego oraz przygotowanie do publicznych wystąpień. Celem imprezy była również wymiana doświadczeń między wykonawcami i integracja różnych grup wiekowych.

Na festiwalu Szkołę Podstawową z Chłaniowa reprezentowała grupa dzieci z koła teatralnego Tremo przedstawiająca Jasełka pt. „Betlejemskie cuda” oraz solista Daniel Zdybel z klasy VI, który wykonał kolędę pt. „Gdy śliczna Panna”. Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie uczniów były panie Renata Rząd i Maria Koprucha. Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich rodziców za zaangażowanie i pomoc przy organizacji jasełek.

Pod koniec festiwalu organizatorzy wszystkim artystom zapewnili poczęstunek oraz wręczyli opiekunom pamiątkowe dyplomy. Takie spotkania sprawiają wiele radości i motywują do podejmowania wspólnych działań na przyszłość. Na ręce Pani dyrektor Anny Podgórskiej składamy podziękowania za przygotowanie tej imprezy.