„Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty…!”

W dniu 21 marca dzieci z klasy V i VI pod opieką pani Agnieszki Celińskiej przygotowały przedstawienie związane z powitaniem wiosny. Celem przedstawienia było podtrzymywanie tradycji, którą szkoła praktykuje od wielu lat. W programie artystycznym wykorzystane zostały utwory Doroty Gelnerowej oraz Jana Brzechwy. Wiersze były przeplatane piosenkami oraz zagadkami dotyczącymi zmian zachodzących w przyrodzie na wiosnę np.: „Dzieci się śmiały, gdy go witały. Żabki płakały przez dzionek cały”, „Dźwięczy pod niebem, jak srebrny dzwonek, tak śpiewa mały szary…”, „Zimą przy kominie usłyszysz świerszczyka, wśród wieczornej szarej ciszy piękny śpiew…”.

Wyszukiwanie nazw kwiatów w zagadkach oraz znajomość ptaków wracających do Polski na wiosnę nie przysporzyły uczniom większych problemów.

Na przedstawienie ciekawą dekorację przygotowała pani Renata Rząd. W nawiązaniu do wierzeń ludowych została wykorzystana kukła Marzanny – symbol odchodzącej, złej zimy. Symboliczną postać wykonał uczeń klasy ósmej – Kacper Chorąbała. Po zakończeniu przedstawienia nasza Marzanna nie została wrzucona do rzeki, lecz spalona na boisku szkolnym.

Dzieci wróciły do szkoły z nadzieją, że „…wiosna przyszła pieszo. Już kwiatki za nią spieszą, już trawy przed nią rosną i szumią – Witaj wiosno”.