VII Powiatowy Festiwal Piosenki i Tańca oraz Bieg o Puchar Wójta Gminy

2 czerwca 2018 r. w Żółkiewce podczas Dnia Dziecka odbył się VII Powiatowy Festiwal Piosenki i Tańca oraz Bieg o Puchar Wójta Gminy. Organizatorami byli: Wójt Gminy Żółkiewka, Ośrodek Kultury Samorządowej i Starosta Powiatowy w Krasnymstawie. Nasi uczniowie pokazali swoje umiejętności w prezentacji wokalnej, tanecznej i sportowej. W kategorii solista wystąpili:

• do lat 12 – Daniel Zdybel zajął I miejsce,
  • do lat 17 – Małgorzata Chwałek zajęła I miejsce.

W kategorii do lat 12 układ taneczny zaprezentował zespół Coll Dance w składzie: Daniel Zdybel, Małgorzata Chwałek, Diana Krzysztoń, Agata Cimek, Oliwka Brożek, Natalia Brożek, Amelia Pakuła, Weronika Tomiło, Karolina Magier oraz Julia Kwiecińska. Zespół Coll Dance również może poszczycić się I miejscem. W Biegu o Puchar Wójta Gminy nasi uczniowie zajęli:

• Dawid Janicki II miejsce w kategorii klas IV,
  • Weronika Tomiło III miejsce w kategorii klas V-VI,
  • Konrad Berbeć II miejsce w kategorii klas V-VI,
  • Julia Kwiecińska III miejsce w kategorii klas VII-VIII.

Wszyscy dostali duże brawa, statuetki, dyplomy, upominki oraz poczęstunek od organizatorów. Niedzielne popołudnie minęło w miłej i radosnej atmosferze.