Śpieszmy się kochać ludzi…

Te słowa wybitnego poety ks. Jana Twardowskiego wybrzmiewają szczególnie w listopadzie, kiedy wspominamy wszystkich bliskich nam zmarłych. Pamiętali o nich również uczniowie klasy VI, którzy 30 października, tuż przed dniem Wszystkich Świętych wraz z Panią Agnieszką Celińską wybrali się na cmentarz, ofiarowali swoją modlitwę i złożyli wiązanki na grobie ofiar II wojny światowej, a także przy grobie zmarłej nauczycielki naszej szkoły – Pani Agnieszki Bartosiak. Była to dobra okazja do refleksji i zadumy nad grobami tych, których już z nami nie ma. Uczniowie w ciszy i z szacunkiem przemierzali cmentarz, zadawali wiele pytań odnośnie bohaterów, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę. Były to ważne rozmowy, zwłaszcza, iż w tym roku przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.