Ślubowanie uczniów klasy I

Bieżący rok szkolny to trudny czas. Bardzo ważna szkolna uroczystość była odkładana w czasie, aż wreszcie doszła do skutku. 20 stycznia 2021 r. nastąpił wreszcie najważniejszy moment złożenia uroczystego ślubowania i pasowania na ucznia.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed flagą Polski, pierwszaki ślubowały być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Marta Magier dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej” i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów naszej szkoły.

Zanim jednak dzieci zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań.

Dowodem tego wydarzenia było wręczenie dzieciom aktu pasowania na ucznia przez panią dyrektor. Wychowawczyni Bożena Kwiatkowska wręczyła pierwszoklasistom książki i drobne upominki. Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.