Profilaktyka ochrony zdrowia psychicznego

Ostatnie dwa lata były bardzo trudne dla nas wszystkich, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Zagrożenia epidemiczne, niebezpieczna sytuacja polityczna związana z wojną na Ukrainie, fala uchodźców oraz inne zagrożenia sprawiają, że ochrona zdrowia psychicznego staje się bardzo palącym problemem. Odpowiedzią na takie wyzwania są m.in. spotkania z przedstawicielami różnych instytucji zajmujących się tą problematyką. Jedno z takich spotkań odbyło się 6 maja.

Pogadankę z uczniami klas I-III i IV-VIII przeprowadziła Pani Agata Wójtowicz z Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Krasnymstawie. Poruszyła ona szereg zagadnień związanych ze stresem, depresją, uzależnieniami, ale nie tylko. Tematami spotkań były również: sytuacja związana z uchodźcami, tolerancja oraz objawy odrzucenia rówieśniczego. Tematyka spotkań dostosowana była do wieku dzieci. Pogadanki odbywały się w dwóch turach: kl. 0 – IV,  następnie  kl. V-VIII.