Ogólnopolska akcja „Mała książka, wielki człowiek”

Nasza szkoła włączyła się w kampanię społeczną „Mała książka – wielki człowiek”, organizowaną przez Instytut Książki. Projekt ma charakter ogólnopolski i jest w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, tym samym jest bezpłatny zarówno dla szkół, jak i samych dzieci.

W ramach projektu czytelniczego pt. „Mała książka– wielki człowiek” uczniowie klasy pierwszej otrzymali 23 listopada książkę pt. „Pierwsze abecadło”. To antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego  i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej.

Kolejna pozycja to „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”– broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki oraz Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Dzięki takim akcjom nasze pociechy i ich rodzice wspólnie rozpoczynają przygodę z czytaniem. A jak wiemy z czytania płyną liczne korzyści dla rozwoju dziecka na wielu płaszczyznach, które przekładają się na sukcesy w dorosłym życiu. Liczymy, że dzięki kampanii w Państwa relacjach z dziećmi będzie więcej bliskości, otwartości i miłości, a w naszych małych czytelnikach jeszcze więcej wyobraźni, ciekawości świata i odwagi.