Odwiedziny św. Mikołaja

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję.

Na ten dzień czekali wszyscy, jednak szczególnie najwięcej emocji i radości „niecodzienna wizyta” wzbudziła w najmłodszych uczniach z oddziału przedszkolnego i klas I – III. W podziękowaniu za otrzymane prezenty nasi uczniowie śpiewali piosenki i recytowali wierszyki pod kierunkiem swoich wychowawców. Mikołaj odwiedził również uczniów klas starszych. Była to okazja do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć ze św. Mikołajem.

Ponadto z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, dzień 6 grudnia był „dniem czapki – mikołajki”. Uczniowie w tym dniu przyszli do szkoły w mikołajkowych czapkach co wzbudziło zadowolenie szczególnie u starszych uczniów naszej szkoły. Korytarz szkolny wypełnili więc uśmiechnięci uczniowie z czerwonymi czapkami na głowie.

6 grudnia 2022 r. był dla całej naszej społeczności szkolnej dniem wyjątkowym, jak co roku wyczekiwanym, bo któż z nas nie lubi dostawać prezentów.

Św. Mikołaj opuszczając mury naszej szkoły podziękował za miłe przyjęcie i obiecał, że za rok ponownie nas odwiedzi, dlatego też dziękujemy mu z całego serca za odwiedziny i poświęcony nam czas. Dzięki tej wizycie jeszcze bardziej czujemy magię zbliżających się świat Bożego Narodzenia – za to też dziękujemy.