Jasełka w Kościele parafialnym pw. św. Mateusza Apostoła w Chłaniowie

Dnia 6 stycznia 2020 roku w Uroczystość Objawienia Pańskiego uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Chłaniowie przedstawili w Kościele parafialnym jasełka pt. „Betlejemskie cuda”, które przypomniały to, co wydarzyło się dwa tysiące lat temu w Betlejem. Wszyscy w pięknych strojach z wielkim zaangażowaniem odegrali swoje role. Na scenie pojawili się aniołowie, pasterze oraz zwierzęta: baranek i osiołek. Do Dzieciątka, Maryi i Józefa przybyli także Trzej Królowie ze Wschodu, aby oddać pokłon Zbawicielowi świata. Szukali oni Wcielonego Boga, wiedzeni łaską Bożą – Gwiazdą Betlejemską. Ofiarowali Małemu Dziecięciu dary: kadzidło, mirrę i złoto. Kadzidło, to znak modlitwy wznoszonej do nieba, jest wyrazem naszej wiary w bóstwo Chrystusa. Mirra, wonny olejek do namaszczania ciała, wskazuje na człowieczeństwo Jezusa, a złoto na Jego godność królewską. W jasełkach anioł zapraszał uczestników, aby szli za gwiazdą, która stale nam wszystkim wskazuje drogę ku Bogu. Trzej Królowie zachęcali, abyśmy w czasie wędrówki do stajenki podjęli refleksję nad istotą Bożego Narodzenia i Objawienia Pańskiego. Mądrość Trzech Mędrców skłoniła nas do refleksji i zadumy nad własnym życiem osobistym, rodzinnym i społecznym. Tak jak oni, tak i my szukajmy prawdziwej drogi do Boga. Następnie Ksiądz Proboszcz Jerzy Koma podziękował uczniom i paniom: Renacie Rząd i Marii Koprucha za przygotowane jasełka. Parafianie obdarzyli wykonawców serdecznymi i gromkimi brawami. Na zakończenie zaśpiewaliśmy wspólnie kolędę pt. „Dzisiaj w Betlejem”. Bardzo miłą niespodzianką był słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników od Księdza Proboszcza. Życzymy, aby Bóg, który przyszedł do nas obdarzał wszystkich parafian pokojem i  radością serca. Niech Nowy Rok 2020 będzie błogosławiony.