Góra Grosza

W roku szkolnym 2017/18 nasza szkoła ponownie przystąpiła do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom „Góra Grosza”. Celem akcji jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym m.in. na tworzenie nowych domów dla dzieci oraz rodzinnych domów dziecka. Ważnym celem akcji jest także uświadomienie młodzieży, że nawet najdrobniejsze datki zebrane w dużej liczbie mogą stanowić ogromny fundusz, dzięki któremu możliwe będzie udzielenie pomocy wielu dzieciom.

Tradycją w naszej szkole stało się już, że w listopadzie i grudniu uczniowie przynoszą drobne monety groszowe. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami panią Magdaleną Małysz i panią Agnieszką Celińską przeprowadzili wielką akcję „zbierania grosików”, do której licznie włączyli się uczniowie i pracownicy naszej szkoły. W sumie zebraliśmy 293,36 złotych, które za pośrednictwem Poczty Polskiej zostały przekazane Towarzystwu Nasz Dom.

Wyniki zbiórki:

• Klasa 0 – 16,44 zł
  • Klasa I – 17,74 zł
  • Klasa II i III – 25,58 zł
  • Klasa IV – 102,58 zł
  • Klasa V – 68,73 zł
  • Klasa VI – 41,86 zł
  • Klasa VII – 20,43 zł

Gratulujemy czwartej klasie największej „Góry” w naszej Szkole! W nagrodę uczniowie tej klasy otrzymali drobne upominki. Dziękujemy wszystkim za wspaniałe serce i chęć pomocy potrzebującym. Po raz kolejny pokazaliście, że możemy na was liczyć, że jesteście wrażliwi na krzywdę innych.