Dzień Otwarty Zespołu Szkół w Żółkiewce

Dnia 22 marca 2023 r. uczniowie klasy VIII wzięli udział w Dniu Otwartym Zespołu Szkół w Żółkiewce. Wizyta rozpoczęła się od spotkania z dyrektorem i nauczycielami, którzy zapoznali ósmoklasistów z ofertą edukacyjną szkoły. Następnie uczniowie zwiedzali budynek szkoły i pracownie do nauki przedmiotów zawodowych. Oglądali stoiska prezentujące poszczególne zawody, uczestniczyli również w prezentacji sprzętu mechanizacyjnego i obejrzeli wyposażenie pracowni do nauki zawodu. Podczas Dnia Otwartego odbyły się Powiatowe Konkursy dla Ósmoklasistów: „Mechanizacja – moje hobby” oraz „Księgowość – moje hobby”. Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu mechanizacji i rachunkowości. W konkursie „ Mechanizacja – moje hobby”- Bartosz Brożek zajął I miejsce, natomiast w konkursie „Księgowość- moje hobby”- Jakub Król zajął III miejsce. Zwycięzcy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Chętni uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w jeździe ciągnikiem rolniczym New Holland i samochodem osobowym Opel Corsa. Atrakcją tego dnia była również prezentacja symulatora dachowania udostępnionego przez WORD w Chełmie. W czasie Dnia Otwartego odbyła się wystawa ciągników i maszyn rolniczych udostępnionych przez uczniów Zespołu Szkół w Żółkiewce. Ósmoklasiści mogli podziwiać pracę maszyn na działce szkolnej.