Dzień Dziecka w naszej szkole

W środę 1 czerwca 2022 roku dla najmłodszych uczniów z klas 0 – III panie wychowawczynie zorganizowały piknik na boisku szkolnym, który obfitował w różne atrakcje. Na początek nauczycielki rozpaliły ognisko, na którym dzieci piekły kiełbaski i pianki. Każde dziecko przyniosło również koc i plecak piknikowy pełen ulubionych przekąsek przygotowanych przez rodziców. Dzieci delektowały się przyniesionymi smakołykami. Następnie panie przeprowadziły różne gry i zabawy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem: gra w kometkę, zabawy balonami, gra w piłkę i strzały do bramki. Najwięcej radości dostarczyły dzieciom zabawy z chustą animacyjną na szkolnym placu zabaw. Z twarzy dzieci nie schodził uśmiech. Piknik trwał w miłej atmosferze. Dzień był pełen wrażeń i niespodzianek, a dobry humor dopisywał każdemu.

Natomiast uczniowie z klas IV – VIII wraz z opiekunkami wybrali się na wyprawę do lasu. Był piękny dzień. Całą trasę pokonali pieszo. Wszyscy przypomnieli sobie przy okazji, jak przyjemnie jest wędrować na świeżym powietrzu polną drogą. Obserwowali przyrodę i zachodzące w niej zmiany, słuchali przepięknego śpiewu ptaków. Gdy grupa przybyła na miejsce, pani Ewa wraz z najstarszymi uczniami przygotowali i rozpalili ognisko, na którym wszyscy piekli przepyszne kiełbaski, jabłka i pianki. Po posiłku rozpoczęły się wspólne zabawy. Była pogoń i poszukiwanie ukrytego skarbu, zabawa w chowanego i budowanie szałasów z gałęzi. Piknik w lesie był bardzo udany. Pogoda dopisała. Wszyscy zmęczeni, ale uśmiechnięci wrócili do szkoły. Ten dzień był naprawdę udany. Z niecierpliwością czekamy na kolejny Dzień Dziecka.