Dzień Dziecka w naszej szkole

1 czerwiec to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci. Nie mogło być inaczej i w tym roku.

We wtorek 1 czerwca 2021 roku dla najmłodszych uczniów z klas 0 – III zorganizowałyśmy piknik na boisku szkolnym, który obfitował w różne atrakcje. Na początek dzieci przed szkołą rysowały kredą na asfalcie prace pod tytułem „Kraina Radości”. Uczniowie chętnie zabrali się do działania i stworzyli ciekawe obrazki. Każde dziecko przyniosło koc i plecak piknikowy pełen ulubionych przekąsek i łakoci przygotowanych przez rodziców. Dzieci delektowały się przyniesionymi smakołykami. Następnie przeprowadziliśmy różne gry i zabawy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem: gra w kometkę, zabawy balonami, gra w piłkę i strzały do bramki. Najwięcej radości dostarczyły dzieciom zabawy z chustą animacyjną. Z twarzy dzieci nie schodził uśmiech, a przecież o to właśnie chodzi w Dzień Dziecka. Piknik trwał w miłej atmosferze. Dzień był pełen wrażeń i niespodzianek, a dobry humor dopisywał każdemu.

Natomiast uczniowie z klas IV – VIII wraz z opiekunami wybrali się na wyprawę do lasu. Był piękny, słoneczny dzień. Całą trasę pokonali pieszo. Wszyscy przypomnieli sobie przy okazji, jak przyjemnie jest wędrować na świeżym powietrzu polną drogą. Obserwowali przyrodę i zachodzące w niej zmiany, słuchali przepięknego śpiewu ptaków. Gdy grupa przybyła na miejsce, pan Grzegorz wraz z najstarszymi uczniami przygotowali i rozpalili ognisko, na którym wszyscy piekli przepyszne kiełbaski, jabłka i pianki. Po posiłku rozpoczęły się wspólne zabawy. Była pogoń i poszukiwanie ukrytego skarbu, chowanie się przed poszukującym oraz podchody z zadaniami do wykonania, budowanie szałasów z gałęzi. Wielką atrakcją była zabawa terenowa „Polowanie”. Wszyscy podeszli do niej z wielkim zapałem. Piknik w lesie był bardzo udany. Pogoda dopisała. Wszyscy zmęczeni, ale uśmiechnięci wrócili do szkoły. Nasze wesołe miny na zdjęciach świadczą o tym, że ten dzień był naprawdę wspaniały. Z pewnością go powtórzymy.