Bal karnawałowy

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.

W dniu 14.02.2017 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy.

Tego dnia dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Na sali można było spotkać wróżki, królewny, pszczółki, Myszkę Miki, piratów, kowbojów, policjantów, Zorro, Spider-Mana, Batmana, … nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do sali gimnastycznej. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

Przy dźwiękach muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się z kolegami i koleżankami, a także rodzicami i nauczycielami. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże i tańce w parach. Na sali podczas pląsów było kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. W czasie balu wychowawcy rozdawali walentynki gromadzone od kilku dni w specjalnej skrzyni. W ten sposób uczniowie mogli przesłać sobie słowa sympatii.

Choć wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili i tańcom nie było końca, to czas dobrej zabawy upływał szybko.

Dzieci z żalem opuszczały salę. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Na pewno tegoroczny bal będzie niezapomniany, Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się serdecznie dziękujemy!