Andrzejki 2016

W czwartek 24 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował święto św. Andrzeja dla całej społeczności uczniowskiej.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Dzieci z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień – dzień tajemniczych zabaw, połączony z tańcem i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. W tym dniu sala gimnastyczna została zamieniona w „salę wróżb”. To uczniowie klasy szóstej zadbali o magiczny nastrój. Rada Samorządu Uczniowskiego na ten moment przeobraziła się we wróżki i wróżbitów. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością losował bilecik, aby odczytać imię swojej sympatii, zawód i miejsce w przyszłości.

Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Była też dobra muzyka. Po wróżbiarskim wieczorku był czas na dyskotekę.

Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić, tak naprawdę wszystko zależy od nas samych…