Wyjazd do Sali Zabaw „Jaś i Małgosia” w Zamościu

7 października 2021 roku o godz. 8:30 miał miejsce wyjazd do Sali Zabaw „Jaś i Małgosia” w Zamościu. Uczestniczyli w nim uczniowie klas: 0, I, II i III wraz z wychowawczyniami: panią Bożeną Kwiatkowską i panią Marią Koprucha. Opiekunowie Sali Zabaw przywitali nas bardzo serdecznie i zapoznali uczniów z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Sala była wyposażona bardzo ciekawie, nowocześnie i bezpiecznie. Dzieci miały do dyspozycji labirynty z licznymi przeszkodami, suche baseny z kulkami, zjeżdżalnie, magiel z wałków i tunele. Jeździły samochodzikami, chodziły po równoważniach, huśtały się na huśtawce i wspinały po linach. Wszystkie zabawy zostały tak wybrane i zaprojektowane, by dziecko w trakcie zabawy, wspinania i harców mogło zwiększać swoją koordynację ruchową, wzmacniać mięśnie i stawy, pokonywać lęki, w konsekwencji czego stanie się szybsze i zwinniejsze. Na twarzy każdego dziecka pojawił się uśmiech. Można było również dostrzec roześmiane i beztroskie dziecięce oczy. Dwie godziny entuzjastycznej i radosnej zabawy minęły bardzo szybko. Każdemu żal było odjeżdzać. Taka twórcza forma rekreacji wydaje się w tych czasach pandemii bardzo potrzebna. Wyjazd ten pozostanie dla nas niezapomniany.