Wycieczka do Zajazdu „Gajówka”

14 grudnia 2017 roku wybraliśmy się na wycieczkę autokarową do Zajazdu „Gajówka” w Wywłoczce k. Panasówki. Opiekunami były panie: Bożena Kwiatkowska, Anna Chmura, Maria Koprucha i Renata Rząd. Na miejsce dotarliśmy około godziny dziewiątej. Po przywitaniu, gospodarz pokazał nam „mini-zoo” i opowiedział o swoich zwierzętach oraz ich zwyczajach. Na wybiegach i w pomieszczeniach żyją egzotyczne i krajowe zwierzęta, m.in.: strusie, lamy, bawoły, daniele, koniki polskie, muflony, antylopy , dziki , owce, kozy, strusie. Po powrocie do zajazdu rozpoczęły się  „warsztaty wypieku świątecznych ciasteczek”, w czasie których „pod okiem” gospodyni dzieci samodzielnie wykonywały wszystkie czynności (gromadzenie składników, zagniatanie, wałkowanie ciasta, wycinanie ciasteczek foremkami oraz przez maszynkę). W oczekiwaniu na upieczone ciastka gospodarze poczęstowali nas kiełbaską i ziemniakami w mundurkach. Później nastąpiła degustacja własnych wyrobów. Ciasteczka szybko zniknęły  z tac, co oznacza, że wszystkim smakowały. W drodze powrotnej dzieci ochoczo rozmawiały o pobycie w urokliwym Zajeździe „Gajówka”. Wszystkim polecamy to miejsce.