Wycieczka do Krasnobrodu

W piątek 14 czerwca 2019 r. dzieci z klasy IV wraz z rodzeństwem, rodzicami, ks. Jerzym Komą oraz wychowawczynią panią Ewą Kniaź- Pawelczyk wyjechały do Krasnobrodu. Głównym celem pielgrzymki był udział we mszy świętej w Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W sanktuarium wszyscy wysłuchali ciekawej historii tego miejsca i cudownego obrazu Matki Bożej Krasnobrodzkiej opowiedzianej przez tutejszego księdza. Potem o godzinie 10.00 ks. Jerzy Koma odprawił mszę świętą w intencji dzieci z klasy IV, które w tym roku obchodziły Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Po mszy św. udaliśmy się na Kalwarię Krasnobrodzką, by tam w ciszy rozważać stacje Drogi Krzyżowej. Następnie zwiedziliśmy Regionalne Muzeum Parafialne oraz ptaszarnię. Wszyscy mieli okazję podziwiać bogactwo fauny i flory Roztocza, garncarstwo krasnobrodzkie, skamieniałości, zbiory etnograficzne oraz wieńce dożynkowe. Oddając cześć Matce Bożej Krasnobrodzkiej, udaliśmy się do Kaplicy Objawień na Wodzie, zatrzymaliśmy się na krótką modlitwę i nabraliśmy cudownej wody. Po spożyciu pysznych lodów zmęczeni, ale zadowoleni i ubogaceni duchowo wróciliśmy do Chłaniowa.