Wycieczka do Krasnobrodu

W piątek 15 czerwca 2018 r. dzieci z klasy IV wraz z rodzeństwem, rodzicami, dziadkami, ks. Jerzym Komą oraz wychowawczynią panią Magdaleną Małysz wyjechały do Krasnobrodu. Głównym celem pielgrzymki był udział we mszy świętej w Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Po przybyciu do świątyni wszyscy wysłuchali bardzo ciekawej historii o sanktuarium i cudownym obrazku Matki Bożej Krasnobrodzkiej. Potem o godzinie 10.00 ks. Jerzy Koma odprawił mszę świętą w intencji dzieci z klasy IV, które w tym roku obchodziły Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Po mszy św. udaliśmy się na Kalwarię Krasnobrodzką, by tam w ciszy rozważać stacje Drogi Krzyżowej. Następnie zwiedziliśmy Regionalne Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej przy parafii p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny oraz ptaszarnię. Wszyscy mieli okazję podziwiać bogactwo fauny i flory Roztocza oraz zapoznać się ze sprzętem gospodarstwa domowego i rolnego wykorzystywanego na wsi.

Oddając cześć Matce Bożej Krasnobrodzkiej, udaliśmy się do Kaplicy Objawień na Wodzie, zatrzymaliśmy się na krótką modlitwę i nabraliśmy cudownej wody. Po spożyciu pysznych lodów zmęczeni, ale silniejsi i ubogaceni duchowo wróciliśmy do Chłaniowa.