Wycieczka do kina do Lublina

20 grudnia 2019 roku odbyła się wycieczka do kina Cinema City w Lublinie. W wyjeździe brali udział uczniowie kl. IV – VIII oraz opiekunowie: p. Ewa Kniaź – Pawelczyk, p. Agnieszka Celińska i p. Dorota Kiełbasa.

O godzinie 7:50 zebraliśmy się przed szkołą, a o 8:00 wyruszyliśmy w kierunku Lublina. Trasę z Chłaniowa do Lublina pokonaliśmy w 1 godzinę i 20 min. Dokładnie o 9:20 byliśmy już w kinie. Kupiliśmy popcorn, colę i zajęliśmy miejsca w sali kinowej. Po chwili zgasły światła. Dłużyło się nam podczas oglądania reklam, które trwały ok. 20 min. Później założyliśmy okulary i zaczął się film „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” w technologii 4DX 3D. Reżyserem jest J.J.Abrams. To dziewiąta część sagi „Gwiezdne wojny” i ostatnia z głównego cyklu filmowego. Uważa się, że jest to film będący prawdopodobnie największym wyzwaniem w historii kina. Członkowie organizacji Ruchu Oporu ponownie stawiają czoła Najwyższemu Porządkowi. Dla nas to było niezwykłe przeżycie. Widownia reagowała wyjątkowo żywiołowo. To była udana wycieczka. Towarzyszyły jej radość, dobry humor i niesamowite wrażenia po obejrzanym filmie. Emocje związane z filmem pozostały z pewnością do późnego popołudnia. Z niecierpliwością czekamy na następny seans.