Rajd rowerowy do Nielisza

Dnia 10. 06. 2019 roku grupa 13 uczniów z klas VI-VIII pod opieką pani Doroty Kiełbasy oraz pani Ewy Kniaź – Pawelczyk wyruszyła na rajd rowerowy nad zalew w Nieliszu. Celem naszego wyjazdu było aktywne spędzanie czasu wolnego oraz podziwianie flory i fauny zalewu. Była to z całą pewnością fascynująca wyprawa, wymagająca dużej wytrwałości i samodyscypliny.

Uczniowie mieli okazję lepiej poznać możliwości swojego ciała oraz dotlenić umysł. Poza przepięknym, bardzo dużym zalewem, zobaczyli również elektrownię wodną z turbiną Kaplana znajdującą się na zaporze zalewu w Nieliszu. Dzieci miały też okazję pospacerować w pachnącym lesie i miło spędzić czas na plaży. W Nieliszu spożyliśmy również posiłek w miejscowej restauracji, by mieć siłę na powrót do domu. Nasza trasa wyniosła około 40 kilometrów. Pełni wrażeń, zadowoleni, zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.